Pioneers in the industry, we offer hindware prima s-220 white (92665), hindware ace wd s-220 white (92657), cera carnival rimless wall hung ewc matte black (s1044144mb) 510 x 365 x 380 mm, hindware prima syphonic s-220 white (92664), hindware easy clean b5 white (524181) and hindware superb p standard toilet, white 20118 (p-180) from India.
₹ 8632 / Piece Get Latest Price
| Seat Shape | Square |
| Seat Material | High-Grade Polypropylene (PP) |
| Hinge Type | Soft Close |
| Toilet Type | Floor Mounted |
| Color | White |
| Seat Cover Type | Double Layer |
| Included Accessories | Mounting Bolts, Gaskets |
| Warranty | 5 Year |
₹ 8632 / Piece Get Latest Price
| Seat Shape | Oval |
| Seat Material | UF (Urea-Formaldehyde) - Premium & Scratch-resistant |
| Hinge Type | Soft Close |
| Toilet Type | Floor Mounted |
| Color | White |
| Seat Cover Type | Double Layer |
| Included Accessories | Gaskets, Mounting Bolts |
| Warranty | 5 Year |
₹ 10792 / Piece Get Latest Price
| Brand | Cera |
| Bowl Shape | D-shaped bowl |
| Rim Type | Rimless |
| Seat Cover Type | Soft Close |
| Seat Cover Material | Duroplast |
| Mounting Bolt Distance | 230 mm |
| Color | Black |
| Flushing System | Washdown |
| Mounting Type | Wall Hung |
| Trap Type | P-Trap |
₹ 7912 / Piece Get Latest Price
| Seat Shape | Square |
| Seat Material | High-Grade Polypropylene (PP) |
| Hinge Type | Soft Close |
| Toilet Type | Floor Mounted |
| Color | White |
| Seat Cover Type | Double Layer |
| Included Accessories | Gaskets, Mounting Bolts |
| Warranty | 5 Year |
₹ 2368 / Piece Get Latest Price
| Bowl Shape | Round |
| Brand | Hindware |
| Material | Ceramic |
| Tap Hole | Single Hole |
| Color | White |
| With Fixing Set | Yes |
₹ 3520 / Piece Get Latest Price
| Seat Material | PP |
| Hinge Type | Soft Close |
| Toilet Type | Floor Mounted |
| Mounting Hole Distance | 155 mm |
| Color | White |
| Warranty | 5 Year |
| Seat Shape | Square / Rectangular |
₹ 2318 / Piece Get Latest Price
| Pan Size | 500 x 400 x 160 mm |
| Color | White |
| Pan Type | Asian Squatting Pan (Shallow design with integrated footrests) |
| Material | Ceramic |
| Brand | Hindware |
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India