Wholesale Trader of a wide range of products which include kohler anthem 2-6 outlet digital shower control - matte black (k-28214in-bl), hindware waste coupling graphite black (f850002grt) 32mm (full thread), kohler clicker drain with overflow polished chrome (k-7120in-cp), kohler clicker drain with overflow vibrant french gold (k-7120in-af), kohler clicker drain with overflow (k-7120in-bv) and kohler brass clicker drain with overflow rose gold (k-7120in-rgd).
Get Latest Price
| Accessory Type | Digital Shower Controller |
| Material | Brass |
| Finish | Matt Black |
| Application | Luxury Residential / Smart Hotels |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Brand Preference | Kohler |
| Rust Resistant | Yes |
| Color | Black |
| Usage Segment | Hotel |
| Packaging Type | Box Packing |
₹ 1292 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1-1/4 inch) |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish / Color | Matt Black |
| Overflow Provision | Without Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
₹ 2925 / Piece Get Latest Price
| Brand | Kohler |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Fitting Type | Clicker Drain / Pop-up Waste |
| Mounting Type | Basin-mount |
| Handle Type | Push-button |
| Warranty | 3 Years |
| Trap Type | P-Trap |
₹ 3660 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1-1/4") Standard Connection |
| Type | Clicker / Push-to-operate (With Overflow) |
| Weight | Approximately 0.40 kg – 0.45 kg |
| Nut Material | Brass |
| Application | Kitchen Sink |
₹ 4387 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Clicker Drain / Pop-up Waste Coupling |
| Material | Brass |
| Size | 1-1/4 inch (32 mm) |
| Finish | Brushed Bronze (PVD) |
| Operation Type | Pop Up |
| Overflow Type | With Overflow |
| Application Area | Counter Basin, Wash Basin |
| Warranty | 5 Year |
₹ 4095 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1.25 inch) |
| Type | Pop-up |
| Thread Type | Half Thread |
| Finish / Color | Rose Gold |
| Overflow Provision | With Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
₹ 3920 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1.25 inch) |
| Type | Pop-up |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish / Color | Matt Black |
| Overflow | With Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
₹ 770 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1.25 inch) |
| Type | Fixed / Grid Type |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish / Color | Matt Black |
| Overflow | With Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
₹ 3920 / Piece Get Latest Price
| Material | Solid Brass / Premium Metal |
| Size | 32 mm (1.25 inch) |
| Type | Pop-up / Clicker Type |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish / Color | Rose Gold |
| Overflow | With Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1.25 inch) |
| Type | Grid Type / Always-Open Drain |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish / Color | Brushed Gold |
| Overflow | With Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
₹ 825 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 32 mm (1.25 inch) |
| Type | Grid Type (Non-Clogging) |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish / Color | Brushed Gold |
| Overflow | Without Overflow |
| Application | Wash Basin |
| Top Shape | Round |
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India