Prominent & Leading Wholesale Trader from Hyderabad, we offer hindware italian collection fabio rimless one-piece water closet , white (20125 / s-300), kohler - c3 -430 elongated electronic bidet toilet seat - white - k-8297in-0, kohler - purewash e910 elongated bidet toilet seat - white - k-28362in-0, hindware popular neo orissa squatting pan 20141 size: 510 x 410 mm, kohler - purewash m100 bidet seat attachment - white - k-22860in-2-0 and kohler - pureclean manual bidet seat (oval) - white - k-72757in-0.
₹ 11900 / Piece Get Latest Price
| Mount Type | Floor Mounted |
| Trap Type | S Trap |
| Rim Type | Rimless |
| Flushing Type | 3D Syphonic Flushing |
| Flushing Capacity | 3/6 L |
| Bowl Shape | Oval |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Seat Cover Type | Soft Close |
| Installation Type | Floor Outlet |
₹ 39600 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Top-mount (Surface Mounted on Toilet Bowl) |
| Bowl Shape | Elongated |
| Brand | Kohler |
| Material | High-grade Plastic / Polypropylene |
| Size | 523 x 433 x 157 mm |
| Color | White |
| Seat Included | Soft Close Seat |
| With Fixing Set | Yes |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Toilet Type | Electronic Bidet Seat (Fits Elongated Toilets) |
| Bowl Shape | Elongated |
| Rough In Size | 140 MM |
| Water Usage | 0.6 LPM (Cleaning Spray) |
| Seat Included | Yes |
| Color | White |
| Installation Type | Wall Hung |
| Warranty | 10 Year |
₹ 1260 / Piece Get Latest Price
| Pan Size | 510 x 410 mm (Compact Size) |
| Color | White |
| Pan Type | Orissa Pan |
| Trap Type | Compatible with standard P-Trap or S-Trap |
| Grade | Premium |
| Material | Ceramic |
| Brand | Hindware |
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Under-seat Mounting |
| Bowl Shape | Universal (Oval/Elongated |
| Brand | Kohler |
| Material | High-grade Durable Plastic |
| Size | 427 x 284 x 6 mm (Ultra-slim design) |
| Color | White |
| Seat Included | No Seat |
| With Fixing Set | Yes |
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Toilet Type | Manual Bidet Seat (Non-Electronic) |
| Flushing Type | Manual Front & Rear Wash (Mechanical) |
| Bowl Shape | Oval |
| Rough In Size | Standard Seat Mounting (140 mm) |
| Seat Included | Yes |
| Color | White |
| Installation Type | Wall Hung |
| Warranty | 10 Year |
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Toilet Type | Manual Bidet Seat (Non-Electronic) |
| Bowl Shape | Elongated |
| Rough In Size | 140 MM |
| Seat Included | Yes |
| Color | White |
| Installation Type | Wall Hung |
| Warranty | 10 Year |
₹ 72000 / Piece Get Latest Price
| Toilet Type | One Piece |
| Bowl Shape | Elongated |
| Rough In Size | Standard Seat Mounting (136 - 210 mm) |
| Water Usage | 0.6 LPM (Cleaning Spray) KOHLER |
| Seat Included | Yes |
| Color | White |
| Installation Type | Wall Hung |
| Warranty | 10 Year |
₹ 2176 / Piece Get Latest Price
| Pan Size | 20 inch (510 mm) |
| Color | White |
| Pan Type | Orissa Pan |
| Trap Type | both p - trap and s- trap |
| Grade | Premium |
| Material | Ceramic |
| Brand | Cera |
| Packaging Type | Box Packing |
₹ 1152 / Piece Get Latest Price
| Toilet Type | EWC |
| Closing Type | Soft Close |
| Material | PP |
| Shape | Oval |
| Color | White |
| Brand | Cera |
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India