Providing you the best range of kohler arise articulating kitchen sink faucet (k-77764in-sd-vs), hindware element tall single lever basin mixer (rose gold) f360012rgd, hindware edge table mounted single lever basin mixer (rose gold) f410011rgd, cera vine single lever basin mixer (without pop-up), chrome finish , f1020451, bandhan rainbow single lever sink mixer wall mounted (rb-319) buy 2 get 1 free and cera titanium wall mixer chrome finish (f1003402) with effective & timely delivery.
₹ 16100 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mount |
| Spout Type | Articulating Arm with Flexible Silicone Hose |
| Handle Type | Single Lever |
| Water Mixing | Hot And Cold |
| Finish | Vibrant Stainless (VS) |
| Installation Hole | Three Hole |
| Warranty | 10 Year |
₹ 9709 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Table Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Rose Gold |
| Handle Shape | Sleek Curved Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
₹ 8493 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Rose Gold |
| Handle Shape | Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
₹ 2788 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Table Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
₹ 8199 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bandhan |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Lever |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Application Area | Utility Sink, Kitchen Sink |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 1 Year |
₹ 5712 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | Two Knobs |
| Collection | Titanium Series |
| Finish | Chrome Plated |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 5242 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Ergonomic Slim-line Lever |
| Hole Configuration | Dual Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
₹ 5562 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | Dual Lever |
| Collection | Gayle Series |
| Finish | Chrome Plated |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 3196 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Ergonomic Slim-line Lever |
| Hole Configuration | Dual Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
₹ 3964 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | ergonomic slim-line lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
₹ 6793 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Linear Slim Lever (Single Lever) |
| Hole Configuration | Dual Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
₹ 9576 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | (Triple Lever for Hot, Cold, and Diverter) |
| Collection | Ruby (Lustre Range) |
| Finish | Rose Gold |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Warranty | 10 Year |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 9576 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | Three-Lever |
| Collection | Ruby Series |
| Finish | French Gold |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Warranty | 5 Year |
| Water Saving | Yes |
| Mounting Type | Wall Mounted |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1183 / Piece Get Latest Price
| Tap Type | Sink Mixer |
| Finish | Antique Copper |
| Brand | Cera |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Material | Brass |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
₹ 5066 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Basin Mixer |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Finish / Color | Chrome Plated |
| Handle/Control Type | Single Lever |
| Brand | Cera |
| Warranty | 12 Years |
| Features | Foam Flow |
| Application | Kitchen |
₹ 1740 / Piece Get Latest Price
| Brand Name | Cera |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Control Mechanism | Single Lever |
| Warranty | 10 Years |
| Has Flange | No |
| Connection Size | 15 mm (1/2 inch) |
₹ 3189 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Curve Signature Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
₹ 5746 / Piece Get Latest Price
| Brand | Cera |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Long Swivel Spout. |
| Material | Brass |
| Handle Type | DUAL LEVER |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | 2 Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
₹ 3787 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Single Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
₹ 5202 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Table Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Shape | Single Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
₹ 5304 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Graphite Grey |
| Handle Shape | Sleek, Ergonomic Linear Lever |
| Hole Configuration | Dual Hole |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
₹ 7282 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Table Mounted |
| Finish | Graphite Grey |
| Handle Shape | Sleek, Ergonomic Linear Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
₹ 5304 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Satin Bronze |
| Handle Shape | Sleek, Ergonomic Linear Lever |
| Hole Configuration | Dual Hole |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
₹ 4685 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Finish | Rose Gold |
| Handle Shape | Sleek Linear Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
₹ 5909 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Table Mounted |
| Spout Type | Fixed Spout |
| Finish | Rose Gold |
| Handle Shape | Sleek Linear Lever |
| Hole Configuration | Single Hole |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
Get Latest Price
| Brand | Bandhan COMFORT |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn / Knob |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | 2 Handle |
| Application Area | Utility Sink, Kitchen Sink |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 1 Year |
Premium Bandhan COMFORT Wall Mounted Sink Mixer with Swinging Spout
The Bandhan COMFORT CF-012 Sink Mixer is a high-performance faucet designed for kitchens requiring both hot and cold water. This wall-mounted mixer features a sleek swinging spout that offers 360-degree rotation, ensuring complete coverage of the sink. Built with a heavy-duty brass body and finished in mirror-like chrome, it provides a luxury look and long-lasting durability.
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India