85% Response rate
Our range of products include 600x600 moroccan tiles and moroccan tiles.
₹ 95 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Surface Finish | Matte |
| Material | Vitrified |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Design | Random |
| Suitability | Wall |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Blue |
| Box Weight | 26.5 kg |
| Specific Usage Area | Kitchen |
| Usage/Application | Home |
| Model Name/Number | Rangoli Blue |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Square |
| Series | MW |
| Tile Coverage Sqft | 15.5 |
| Installation/Service Provided | Yes |
| Scratch Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Feet |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Tile Design | Cheque |
| Suitability | Wall |
| Surface Finish | Matte |
| Material | Ceramic |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Square |
| Scratch Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India
