Offering you a complete choice of products which include hindware cube standard toilet. white 20092 (s-100), kohler complementary glass shelf polished chrome (k-5636in-cp), kohler reach 1.7m drop-in whirlpool bathtub (k-18777in-k-0), kohler rain duet multi-function handshower-geo french gold (k-97009t-af), jaquar concealed diverter and cera electronic flushing system white ( b2050110 ).
₹ 4968 / Piece Get Latest Price
| Toilet Type | Floor Mounted |
| Trap Type | S Trap |
| Flushing Type | Dual Flush |
| Bowl Shape | Square / Geometric. |
| Rough In Size | 100 mm |
| Seat Included | Yes |
| Color | White |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Brand | Hindware |
₹ 1890 / Piece Get Latest Price
| Shelf Length | 20 inch |
| Number of Tiers | 1 |
| Shelf Thickness | High-strength Tempered Glass (approx. 6mm - 8mm) |
| Color / Finish | Chrome Finish |
| Glass Type | Frosted Glass |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 96856 / Piece Get Latest Price
| Bathtub Type | Single Person |
| Length | 1700 mm |
| No. Of Jets | 6 Jets |
| Material | Acrylic |
| Installation | Built In |
| Pump Power | 1 HP |
| Control Type | Digital Panel |
| Color | White |
₹ 8330 / Piece Get Latest Price
| No Of Functions | 3 |
| Shower Type | Hand Shower |
| Flow Type | Mist, Rain, Massage |
| Material | ABS Plastic |
| Control Type | Manual Thumb Tab (Click-Disc) |
| Shower Shape | Square |
| Finish | Gold |
| Inlet Thread Size | 1/2 inch |
| Anti Clog Nozzles | Yes |
| Usage Segment | Residential, Hotel |
₹ 2850 / Piece Get Latest Price
| Type | Concealed Diverter |
| Material | Brass |
| Brand | Jaquar |
| Product Type | Divertor |
| Style | 2 way diverter |
| Feature | Can operate both shower and spout |
| Country of Origin | Made in India |
| Question | Smooth Operation |
Minimum order quantity: 1 Piece
It's a high-flow diverter, designed to switch water flow between a faucet and a showerhead, it is made out of brass, very popular among Indian households.
₹ 5841 / Piece Get Latest Price
| Flush Type | Dual Flush |
| Tank Capacity | 10 Ltr |
| Control Type | automatic / sensor based |
| Type | Concealed |
| Material | Plastic |
| Color | White |
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India