Leading Wholesale Trader of cera elante 2-way bib cock. chrome finish ( f1022163 ), hindware edge 3-outlet diverter (chrome black) f410068grt, cera winslet quarter turn table mount sink cock chrome finish (f1099311), cera titanium 2-way bib cock chrome finish (f1003161), cera ripple 3-in-1 wall mixer , chrome finish (f1017403) and cera ripple 5-way single lever concealed diverter , chrome finish (f1017711) from Hyderabad.
₹ 1768 / Piece Get Latest Price
| Brand | cera |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Control | Single Handle |
| Cartridge Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Warranty | 10 Years |
₹ 6555 / Piece Get Latest Price
| Diverter Type | 2 Inlet 3 Outlet |
| Material | Brass |
| Finish | Matt Black |
| Plate Shape | Rectangular |
| Handle Shape | Single Lever (Joystick style) |
| Suitable Fittings | Hand Shower, Spout, Overhead Shower |
| Cartridge Size | 40 mm |
| Operating Pressure | 0.5 bar |
| Installation Type | Wall Concealed |
| Warranty | 10 Year |
₹ 2964 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Single-line Sink Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Cera |
₹ 2155 / Piece Get Latest Price
| Brand | cera |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Control | Quarter Turn |
| Cartridge Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Warranty | 10 Years |
₹ 5610 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | Three Levers |
| Collection | Ripple Series |
| Finish | Chrome Plated |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 1836 / Piece Get Latest Price
| Diverter Type | 2 Inlet 3 Outlet |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Plate Shape | Round |
| Handle Shape | Sleek, Slim-Profile Lever |
| Suitable Fittings | Spout, Hand Shower, Overhead Shower |
| Cartridge Size | 40 mm |
| Operating Pressure | 1 bar |
| Installation Type | Wall Concealed |
| Warranty | 10 Year |
₹ 1122 / Piece Get Latest Price
| Diverter Type | 2 Inlet 2 Outlet |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Plate Shape | Round |
| Handle Shape | Lever |
| Suitable Fittings | Hand Shower, Overhead Shower, Spout |
| Installation Type | Wall Concealed |
| Warranty | 10 Year |
₹ 1870 / Piece Get Latest Price
| Brand | cera |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Control | Single Handle |
| Cartridge Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Warranty | 10 Years |
₹ 1523 / Piece Get Latest Price
| Brand Name | Cera |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Control Mechanism | Quarter Turn |
| Has Flange | No |
| Connection Size | 15 mm (1/2 inch) |
₹ 2012 / Piece Get Latest Price
| Tap Type | Pillar Tap |
| Collection | Ruby (Premium Series) |
| Finish | Chrome Plated (High-Shine Mirror Finish) |
| Mounting Type | Table Mounted (Deck Mounted) |
| Handle Type | Single Lever |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Application Area | Shower |
₹ 2733 / Piece Get Latest Price
| Diverter Type | 5-Way Push-Button / Tip-ton (Allows for 3 inlets and 2 outlets). |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Plate Shape | Rectangular |
| Handle Shape | Sleek, Flat Rectangular Lever (Joystick-style). |
| Cartridge Size | 40 mm |
| Installation Type | Wall Concealed |
₹ 5963 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | Three Lever |
| Collection | Perla (Signature minimalist series). |
| Finish | Chrome Plated |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 5684 / Piece Get Latest Price
| Usage Area | Shower |
| Handle Type | three lever |
| Collection | curve |
| Finish | Chrome Plated |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Material | Brass |
| Warranty | 10 Year |
| Cartridge Size | 35 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 1672 / Piece Get Latest Price
| Tap Type | Bib Tap |
| Collection | curve |
| Finish | Chrome |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Handle Type | Single Lever |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Material | Brass |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Warranty | 10 Year |
₹ 1863 / Piece Get Latest Price
| Brand | cera |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Control | Single Handle |
| Cartridge Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Warranty | 10 Years |
₹ 2101 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Cera |
₹ 3087 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Plate Shape | Rectangular |
| Handle Shape | Single Lever (Sleek, flat rectangular joystick-style). |
| Installation Type | Wall Concealed |
₹ 3522 / Piece Get Latest Price
| Diverter Type | Thermostatic 2-Outlet |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Plate Shape | Rectangular |
| Handle Shape | Circular Knob |
| Installation Type | Wall Concealed |
Veda Hitesh Kumar (Owner)
Veda Ceramics
Hno 15-70 Plot No9, Maruthi Nagar Medipally
Hyderabad - 500098, Telangana, India